Синдром діабетичної стопи — одне із ускладнень, що виникає на фоні цукрового діабету, яке може призвести до розвитку такої патології, як гангрена. Синдром діабетичної стопи спостерігається у більшості хворих на цукровий діабет. Розвиток синдрому є наслідком ураження нервових закінчень та судин кінцівок. Розрізняють наступні види діабетичної стопи:
- Нейропатична діабетична стопа – характеризується трофічними змінами нижньої кінцівки, які виникають на фоні ураження нервових закінчень стопи. Ознаки: сухість, лущення шкіри, зниження потовиділення, деформація кісток, спонтанні переломи, проскостопість, зниження чутливості стопи.
- Ішемічна діабетична стопа – утворюється через ураження крупних та мілких судин кінцівок. В даному випадку трофічні зміни тканин стопи відбуваються через порушення циркуляції крові та нестачу кисню в тканинах. Ознаки: виражений стійкий набряк стопи, поява пухирів, поява пігментації шкіри, болі в ногах під час ходьби, швидка стомлюваність ніг.
- Змішана форма діабетичної стопи – характеризується наявність як нервових, так і судинних трофічних змін стопи. Змішаний тип проявляється ознаками обох типів патології, що описані вище.
У зв’язку із тим, що ризик розвитку діабетичної стопи існує у всіх хворих на цукровий діабет, всім хворим з цією патологією рекомендовано дотримуватись наступних правил догляду за ногами:
- Відмова від тісного та незручного взуття. Тісне взуття заважає нормальній циркуляції крові в ногах та збільшує нестачу кисню у кінцівках;
- Слідкуйте за тим, щоб взуття не натирало, так як не можна щоб ноги були травмовані. Ноги хворих на діабет часто втрачають больову і тактильну чутливість, тому хворі можуть довго не помічати того, що взуття натирає або якимось іншим чином травмує їх;
- Обережне підрізання нігтів на пальцях ніг, щоб не пошкодити м’які тканини пальців. Будь-яке, навіть незначне пошкодження м’яких тканин, може призвести до появи виразки;
- Захист ніг від усіх можливих травм гострими предметами;
- Відмова від спорту, при якому є ризик травмування;
- Використання зволожуючих кремів та засобів, для того, щоб шкіра ніг не пересихала і не тріскалась;
- Щоденне миття ніг теплою водою з милом;
- Відмова від використання компресів для ніг;
- При виявленні почервонінь, нагноєнь або виразок, необхідно одразу звертатися до лікаря.
Догляд за діабетичною стопою – одна із спеціалізацій Україно-Ізраїльського Центру сучасної подології Goltsberg. Ми пропонуємо комплексний догляд за діабетичною стопою із використанням найновітнішого німецького обладнання та спеціальних препаратів, що рекомендовані до застосування хворим на цукровий діабет.
Записуйтесь на прийом до подолога за контактними телефонами або скориставшись опцією «Зворотній дзвінок» на сайті. Наші менеджери зв’яжуться з Вами, щоб обговорити час та дату візиту до нашого Центру.